Sodi kart 2 seats

Sodi kart 2 seats

Category

public

Power

9 HP

Capacity

270 cc

Max Speed

60 km/h

(two-seater), is equipped with 4-point safety belts to safely secure children and adults. Another safety feature is the roll bar. The foldable steering wheels and adjustable pedals / accelerator and brake / enable easy entry for adults, including disabled people. This kart is fitted with a HONDA engine with a power output of 9 HP and a capacity of 270 cc.

Sodi LR5

Sodi LR5

 

Category

children/public

Power

6 HP

Capacity

200 cc

Max Speed

40 km/h

A new children’s kart. These are children’s racing karts built on a professional frame. The go-karts are equipped with a safety belt, a headrest, an adjustable seat, adjustable pedals (red to brake and green to accelerate) and a steering wheel which is height adjustable. These go-karts are powered by HONDA engines with a power output of 6 HP and a capacity of 200 cc.

Sodi RX8

Sodi RX8

Category:

adults/public

Power:

9 HP

Capacity

270 cc

Max Speed

60 km/h

With its frame structure this is based on professional karts and is fitted with a HONDA engine with a power output of 9 HP and a capacity of 270 cc. These karts are meant for the public. They also include boxes for equalizing weight.

Sodi RT8

Sodi RT8

Category

adults/public

Power

9 HP

Capacity

270 cc

Max Speed

60 km/h

New to indoor karting. These are racing karts built on a professional frame with racing dimensions and with the ability to weight-equalize individual drivers up to 37.5 kg. They are fitted with HONDA engines with a power output of 9 HP and a capacity of 270 cc. These go karts are used for races.

Soni Fun Kid

Soni Fun Kid

Category

children /public

Power

6 HP

Capacity

200 cc

Max Speed

40 km/h

Children’s karts which are have a safety belt, a headrest, an adjustable seat, adjustable pedals (red to brake and green to accelerate) and a steering wheel which is height adjustable. These go-karts are powered by HONDA engines with a power output of 6 HP and a capacity of 200 cc.

Articles

4 days ago

Motokáry Kart One

Vidíme sa zajtra! 🙌🏻 ... See moreSee less

Vidíme sa zajtra! 🙌🏻

Comment on Facebook

Tak som sa zbytočne previezol. Poprosím nabudúce info aspoň deň vopred. Išli sme na Vajnorskú. 🤪

1 week ago

Motokáry Kart One

Dezinfikujeme zvonku i zvnútra! 👌 Na vnútorné užitie máme pre vás pripravenú túto novinku od mccarter 👉 vitamínové shoty na podporu imunity 💪👀👩🏻‍⚕️Príď ochutnať 🧃corona u nás nemá Ž I A D N U šancu 👊 ... See moreSee less

Dezinfikujeme zvonku i zvnútra! 👌 Na vnútorné užitie máme pre vás pripravenú túto novinku od mccarter 👉 vitamínové shoty na podporu imunity 💪👀👩🏻‍⚕️Príď ochutnať 🧃corona u nás nemá Ž I A D N U šancu 👊

3 weeks ago

Motokáry Kart One

Aby ste si mohli užiť ešte posledný deň pred školskými povinnosťami ➡️ máme pre vás v dnešný deň dvere otvorené 🙌🏻 Neseď v tomto škaredom počasí doma 🌧🏡 my sme od 14:00 ready na posledné prázdninové jazdy! ... See moreSee less

Aby ste si mohli užiť ešte posledný deň pred školskými povinnosťami ➡️ máme pre vás v dnešný deň dvere otvorené 🙌🏻 Neseď v tomto škaredom počasí doma 🌧🏡 my sme od 14:00 ready na posledné prázdninové jazdy!

1 month ago

Motokáry Kart One

Pridaj sa k nám 👉 hľadáme do tímu nového zamestnanca na trať ➕👷🏻takže ak ťa baví rýchla jazda, nie si samotársky introvert a narodil si sa na to, aby si denne šéfoval s vlajkou ➡️ určite sa nám ozvi na kartarena@kartarena.sk 🙌🏻 tešíme sa! ... See moreSee less

Pridaj sa k nám 👉 hľadáme do tímu nového zamestnanca na trať ➕👷🏻takže ak ťa baví rýchla jazda, nie si samotársky introvert a narodil si sa na to, aby si denne šéfoval s vlajkou ➡️ určite sa nám ozvi na kartarena@kartarena.sk 🙌🏻 tešíme sa!

Contacts

Kart One Arena

Kopčianska 82/A 85101 Bratislava
Navigation
0911 818 122
Opening hours
Monday-Friday:14.00 - 24.00
Saturday-Sunday:10.00 - 24.00

Partners

Booking